  • Mfr # BKS-2-18-12S
  • Zoro # G7683165
Overall Length
41 in
Bowl Shape
Square
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BKS-2-18-12S
Overall Length
41 in
Overall Width
23.8125 in
Bowl Size
18 in x 18 in
Bowl Shape
Square
Description
Two compartment sink measures 41"Wx23-13/16"D with 18"x18"x12" deep compartments. The deck and bowls are made from T-304 16 gauge stainless steel. 1-1/2" front and side edges are rolled. Sink includes basket drain and accomodates 8" on center faucets. 9" backsplash prevents hard to clean messes. Legs are made from galvanized steel. Plastic bullet feet are adjustable. Tested and certified by NSF.