  • Mfr # DG164.1250
  • Zoro # G6620425
/ea
Key Features
Rockwell Hardness
RC 60-65
Heat Treatment
Through Hardened
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Bushing Head Type
Headless
Drill Size
1/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DG164.1250
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Overall Length
1/4 in
Drill Size
1/8 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in