  • Mfr # DG166.1250
  • Zoro # G6622595
/ea
Key Features
Inside Dia.
1/8 in
Head Type
No
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Drill Size
1/8 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DG166.1250
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Inside Dia.
Overall Length
3/8 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Drill Size
Size - Decimal
1/8 in - 0.1250
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in