  • Mfr # DG168.1350
  • Zoro # G6621983
/ea
Key Features
Inside Dia.
1/8 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Measurement System
Fractional Inch
Bushing Code
DG
Drill Size
1/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG168.1350
Dimensions
Inside Dia.
Drill Size
Size - Decimal
0.1350 in - 0.1350
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Outside Dia.
1/4 in
Overall Length
1/2 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in