  • Mfr # DG168.1250
  • Zoro # G6621292
/ea
Key Features
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Material - Machining
High Speed Steel
Bushing Code
DG
Size - Decimal
1/8 in - 0.1250
Heat Treatment
Through Hardened
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DG168.1250
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Size - Decimal
1/8 in - 0.1250
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in