  • Mfr # DG328.2812
  • Zoro # G6620154
/ea
Key Features
Measurement System
Fractional Inch
Head Type
No
Inside Dia.
17/64 in
Drill Size
17/64 in
Bushing Code
DG
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DG328.2812
Dimensions
Inside Dia.
Drill Size
Overall Length
1/2 in
Outside Dia.
1/2 in
Size - Decimal
0.2812 in - 0.2812
Outside Dia. Tolerance
+0.0250 in /+0.0100 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in