  • Mfr # 9190A-F-156
  • Zoro # G8355715
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
9190A-F-156
Overall Dimensions
18 13/16 in H x 8 in W x 14 29/32 in D
Overall Height
18.81 in
Well Diameter
1.19 in
Well Depth
6.31 in
Overall Depth
14.91 in
Overall Width
8 in
For Stem Diameter
(2) 3 mm, (2) 4 mm, 6 mm, 1/4 in
With Process Connections
No
Brand and Series
Fluke 9190A
Power Source Details
100 to 115V, 200 to 230V
Description
Drywell, Field Metrology Well, Fluke 9190A, -139 Degrees to 284 Degrees F/-95 Degrees to 140 Degrees C, Interface RS-232, USB Cable, Number of Set Points Variable, 18 13/16 in H x 8 in W x 14 29/32 in D