  • Mfr # E50-4803200J05-SPKIT-NS
  • Zoro # G515396800
Amps
3200 A
Phase
Single Phase or Two Phase
Current Sensor Type
Split-Core
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-4803200J05-SPKIT-NS
Amps
3200 A
Phase
Single Phase or Two Phase
Current Sensor Type
Split-Core
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Enclosure
JIC Steel
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 3200A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, No 2V Output Current Sensors Included