  • Mfr # BLTH00-M050-0100D10P
  • Zoro # G115385396
External Hex Drive
A2 Material Grade/Class
Fastener Length
10 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Thread Style
Fully Threaded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTH00-M050-0100D10P
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M5-0.80
Fastener Length
10 mm
Head Height
3.65 mm
Material Grade/Class
A2
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Thread Style
Fully Threaded
Standards
DIN 933, ISO 4017
Description
Cap Hex Head Bolts Full Coarse Thread 5.0 x 0.80 x 10.0 mm DIN 933 Grade A2 Stainless Steel Plain