  • Mfr # KT-WPLED35-M1-8CSB-VDIM-W
  • Zoro # G713314101
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Voltage
120-277V
Width
10.83 in
Height
16.73 in
Length
8.86 in
Lumens
5010
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
KT-WPLED35-M1-8CSB-VDIM-W
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Width
10.83 in
Height
16.73 in
Length
8.86 in
Details
Voltage
120-277V
Lumens
5010
CRI
>80
Color Temperature
3000/4000/5000K
Fixture Wattage
35W
Dimming
0-10V
UL Recognized
Yes
Description
35W LED Wall Pack feat. Color Select, Traditional Open Face Medium Housing. 120-277V Input, 3000K/4000K/5000K. 0-10V Dimmable. White Housing.
  • • Selectable color temperature†̄(3000K/4000K/5000K)
  • • 35/25/15W
  • • 0-10V dimming, 10% minimum