  • Mfr # MSF320UA-WCSBKPR7
  • Zoro # G316174386
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Housing Color
Bronze
Color Temperature
3000K, 4000K, 5000K
Fixture Wattage
320 W
Power Source
Hardwired
Light Output
38,272 lm, 41,216 lm, 44,160 lm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MSF320UA-WCSBKPR7
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Overall Width
8 7/8 in
Overall Height
16 1/8 in
Manufacturers Warranty Length
5 yr
Overall Length
16 5/8 in
Details
Housing Color
Bronze
Color Temperature
3000K, 4000K, 5000K
Fixture Wattage
320 W
Item
Floodlight
Power Source
Hardwired
Light Output
Standards
DLC
Includes
Knuckle Slip Fitter, Shorting Cap
Fixture Lens Material
Tempered Glass
Sensor Type
Photocell Hub Included
Color Rendering Index
80
Voltage
120 to 277V AC
IP Rating
IP65
Housing Material
Aluminum
Light Technology
LED
Lumen Selectable
Selectable
Operating Temperature - Minimum
-40 Degrees F
Color Selectable
Selectable
Mount Type
Slipfitter/Knuckle
Operating Temperature - Maximum
122 Degrees F
For Location
Outdoor
Number of Lightheads
1
High Pressure Sodium Wattage Equivalency
1,000 W
Metal Halide Wattage Equivalency
1,000 W
Description
Floodlight, Fixture Wattage 320 W, Voltage 120 to 277V AC, Light Technology LED, Mount Type Slipfitter/Knuckle, Color Temperature 3000K, 4000K, 5000K, Color Rendering Index 80, Suggested Lamp Item No. Not Applicable, Fixture Lens Material Tempered Glass, IP Rating IP65, Number of Lightheads 1, Standards DLC