  • Mfr # QBB5-260400
  • Zoro # G405308043
Overall Length
2.00" (2)
Min. Bore
0.2800"
Offset
0.1038"
Neck Dia. (In.)
0.1950"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
QBB5-260400
Overall Length
2.00" (2)
Neck Dia. (In.)
0.1950"
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Max. Bore Dia.
0.400"
Details
Min. Bore
0.2800"
Offset
0.1038"
Projection
0.0650"
Description
0.2800" Min Bore DIA x 0.400" Max Bore Depth x 0.0650" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand