  • Mfr # BB-3201800SX
  • Zoro # G0983878
Overall Length
2-1/2"
Finish
AlTiN
Projection
0.0800"
Shank Dia.
3/8"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BB-3201800SX
Overall Length
2-1/2"
Shank Dia.
3/8"
Max. Bore Depth
1.800"
Groove Width
0.2000"
Split Length
0.245"
Min. Bore Dia.
0.3200"
Neck Dia.
0.2400"
Finish
AlTiN
Projection
0.0800"
Description
0.320" Min Bore DIA x 1.800" Max Bore Depth 0.2000" Tooth Width 0.080" Projection x 0.3750" (3/8) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length - Carbide Boring Standard Right Hand, AlTiN Coated