  • Mfr # PT-CAS1-40W-3CCT
  • Zoro # G010908379
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Fixture Voltage
120V-277V
Color Temperature
35K/40K/50K
Max. Fixture Wattage
40W
Lighting Certification
UL Listed, FCC, RoHS, DLC Premium Listed
Fixture Housing Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PT-CAS1-40W-3CCT
Country of Origin
China
Details
Lumens
5300
Fixture Voltage
120V-277V
Color Temperature
35K/40K/50K
Max. Fixture Wattage
40W
Lighting Certification
Fixture Housing Color
White
Fixture Shape
10 in