  • Mfr # B140600A
  • Zoro # G7951404
/ea
Key Features
Overall Length
2 in
Shank Material
Carbide
Bore Dia.
0.140"
Bore Depth
0.600"
Material
Carbide
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
B140600A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2 in
Bore Dia.
0.140"
Bore Depth
0.600"
Shank Dia.
3/16 in
Radius
Sharp Point
Min. Bore Dia.
0.1400 in
Max. Bore Depth
0.6000 in