  • Mfr # B3602500
  • Zoro # G7931122
/ea
Key Features
Overall Length
4 in
Shank Material
Carbide
Bore Depth
2.500"
Radius
Sharp Point
Finish
Uncoated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
B3602500
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
4 in
Bore Depth
2.500"
Radius
Sharp Point
Shank Dia.
3/8 in
Bore Dia.
0.360"
Max. Bore Depth
2-1/2 in
Min. Bore Dia.
0.3600 in