Grooving blades / Grooving modules G2042.32L-2T26SX
  • Mfr # G2042.32L-2T26SX
  • Zoro # G100031826
Key Features
Maximum grooving diameter
52mm
Overall Length
110mm
Body width
1.6mm
Indexable insert width
2mm
Center height
24.7mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
G2042.32L-2T26SX
Country of Origin
Bulgaria
Dimensions
Maximum grooving diameter
52mm
Overall Length
110mm
Body width
1.6mm
Indexable insert width
2mm
Center height
24.7mm
Shank height
32mm
Max. Cutting Depth
26mm