Walter Capto - Boring bar - negative - lever C5-PDUNR-27140-15
  • Mfr # C5-PDUNR-27140-15
  • Zoro # G600021310
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Angle
-11°
Projection
140mm
Insert Size
15
Application
Walter Capto TM
Body diameter
40mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
C5-PDUNR-27140-15
Country of Origin
Germany
Dimensions
Insert Size
15
Body diameter
40mm
Minimum diameter
50mm
Connection diameter
C5
Functional length
119mm
Functional width
27mm
Details
Angle
-11°
Projection
140mm