  • Mfr # F2482TMS-7.99
  • Zoro # G8069677
Size - Decimal
7.99mm - 0.3146
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F2482TMS-7.99
Size - Decimal
7.99mm - 0.3146
Flute Length
16.00 mm
Drill Bit Size
7.99mm
7.99mm (0.3146)
Overall Length
100.00 mm
Reamer Size
7.99 mm
Shank Dia.
8 mm
Decimal Equivalent
0.3146
Number of Flutes
6
Description
Chucking Reamer, Carbide, TiAlN, Metric, 7.99 mm