  • Mfr # TDD105Z03800
  • Zoro # G7677752
Overall Length
105 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
TDD105Z03800
Drill Bit Size
3.8 mm
Overall Length
105 mm
Flute Length
69 mm
Shank Dia.
4 mm
Maximum Drilling Depth
60.00 mm
Drill Point Length
0.7760mm
Shank Length
32 mm
Decimal Equivalent
0.1496
Measurement System
Metric
Description
Extra Long Drill Bit, Drill Bit Size 3.8 mm, Drill Bit Point Angle 132 Degrees , Conical Point, Carbide, TiAlN, Material Grade - Machining WU20PD, Maximum Drilling Depth 60.00 mm, Metric, 15xD