  • Mfr # AA6061/12501250188-12
  • Zoro # G616313010
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6061/12501250188-12
Outside Leg Length
1 1/16 in
Inside Leg Length
12 in
Overall Length
12 in
Leg Thickness
3/16 in
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi
Yield Strength
40,000 psi