  • Mfr # AA6061/12501250250-84
  • Zoro # G016312972
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/12501250250-84
Inside Leg Length
84 in
Leg Thickness
1/4 in
Overall Length
7 ft
Outside Leg Length
1 in
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi
Yield Strength
40,000 psi