  • Mfr # AA6061/33375-144
  • Zoro # G916313154
/ea
See details
Overall Length
12 ft
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
AA6061/33375-144
Overall Length
12 ft
Overall Height
3 in
Outside Leg Length
2 5/8 in
Leg Thickness
3/8 in
Overall Width
3 in
Inside Leg Length
144 in
Yield Strength
40,000 psi
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi