  • Mfr # AA6061/22375-120
  • Zoro # G616313232
Overall Length
10 ft
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/22375-120
Overall Length
10 ft
Inside Leg Length
120 in
Overall Height
2 in
Leg Thickness
3/8 in
Outside Leg Length
1 5/8 in
Overall Width
2 in
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi
Material Grade
6061
Mill
Includes Material Certificate
No Certificates Included
Yield Strength
40,000 psi