  • Mfr # AA6061/25002500188-12
  • Zoro # G016313153
Inside Leg Length
12 in
Elongation
17 %
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6061/25002500188-12
Inside Leg Length
12 in
Overall Height
2 1/2 in
Overall Length
12 in
Leg Thickness
3/16 in
Overall Width
2 1/2 in
Outside Leg Length
2 5/16 in
Elongation
17 %
Tensile Strength
45,000 psi
Yield Strength
40,000 psi