  • Mfr # AA6063/33125-72
  • Zoro # G316313204
/ea
Free Shipping & Returns
Inside Leg Length
72 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6063/33125-72
Inside Leg Length
72 in
Overall Height
3 in
Leg Thickness
1/8 in
Overall Width
3 in
Outside Leg Length
2 7/8 in
Overall Length
6 ft
No Certificates Included
Brinell Hardness
60 BHN
Shape
System of Measurement
Inch
Elongation
12 %
Tensile Strength
27,000 psi
Yield Strength
21,000 psi