  • Mfr # DB-MIC6-0500-24-36
  • Zoro # G715549471
Overall Length
36 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DB-MIC6-0500-24-36
Overall Length
36 in
Overall Width
24 in
Thickness
0.5 in
Material Certificate with Lot Number
Shape
Plate
Description
Aluminum Precision Blank, Material Aluminum, Material Grade MIC-6, Overall Length 36 in, Length Tolerance +/-0.002 in, Overall Width 24 in, Width Tolerance +/-0.002 in, Thickness 0.5 in, Fabrication Cast, Includes Material Certificate Material Certificate with Lot Number, Shape Plate, System of Measurement Inch