  • Mfr # RIBM2401SB
  • Zoro # G3225332
/ea
Key Features
Coil Volts
24VAC/DC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RIBM2401SB
Item
Track Mnt Rly,20A,SPDT,24VAC/DC,120VAC
Coil Volts
24VAC/DC
Contact Type
1-SPST
Operating Humidity
5% to 95% non-condensing
LED, ON - relay activated
Mount
Override Switch Mount
Coil Voltage
24 VAC, 24 VDC, 120 VAC
Contact Rating
20A
Operating Temperature
-30° to 140°F (-34° to 60°C)