  • Mfr # QBB-260750-000
  • Zoro # G705307920
Overall Length
2.00" (2)
Max. Bore Dia.
0.750" (3/4)
Neck Dia. (In.)
0.1950"
Projection
0.0650"
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QBB-260750-000
Overall Length
2.00" (2)
Max. Bore Dia.
0.750" (3/4)
Neck Dia. (In.)
0.1950"
Shank Dia.
0.3125" (5/16)
Details
Projection
0.0650"
Offset
0.1038"
Min. Bore
0.2800"
Description
0.2800" Min Bore DIA x 0.750" (3/4) Max Bore Depth x 0.0650" Projection x 0.3125" (5/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand