  • Mfr # QBB3-100600
  • Zoro # G705308415
Overall Length
2.00" (2)
Neck Dia. (In.)
0.0750" (1.9 mm)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Projection
0.0250"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB3-100600
Overall Length
2.00" (2)
Neck Dia. (In.)
0.0750" (1.9 mm)
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Max. Bore Dia.
0.600"
Details
Projection
0.0250"
Min. Bore
0.1100" (2.8 mm)
Offset
0.0063"
Description
0.1100" (2.8 mm) Min Bore DIA x 0.600" Max Bore Depth x 0.0250" Projection x 0.1875" (3/16) Shank DIA x 2.00" (2) Overall Length x 0.003" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand