  • Mfr # QBB5-4101500
  • Zoro # G505307694
Overall Length
3.00" (3)
Neck Dia. (In.)
0.3060"
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Offset
0.1600"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
QBB5-4101500
Overall Length
3.00" (3)
Neck Dia. (In.)
0.3060"
Shank Dia.
0.5000" (1/2)
Max. Bore Dia.
1.500" (1-1/2)
Offset
0.1600"
Projection
0.1040"
Min. Bore
0.4300"
Description
0.4300" Min Bore DIA x 1.500" (1-1/2) Max Bore Depth x 0.1040" Projection x 0.5000" (1/2) Shank DIA x 3.00" (3) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand