  • Mfr # QPF-2301000X
  • Zoro # G7871367
Bore Depth
1.00"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QPF-2301000X
Bore Depth
1.00"
Neck Dia.
0.2000"
Groove Width
0.1600"
Min. Bore Dia.
0.2300"
Max. Bore Depth
1"
Corner Radius
0.008"
Finish
AlTiN Coated
Primary Material Application
Alloy Steel, Inconel, Nickel, Stainless Steel, Steel, Titanium, Tool Steel
Finish - Machining
AlTiN
Offset
0.130"