  • Mfr # AA6063/15001500125-24
  • Zoro # G316313181
Inside Leg Length
24 in
Material Grade
6063
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AA6063/15001500125-24
Inside Leg Length
24 in
Overall Height
1 1/2 in
Outside Leg Length
1 3/8 in
Overall Width
1 1/2 in
Overall Length
24 in
90 Degrees
Material Grade
6063
Yield Strength
21,000 psi
Mechanical Finish
Mill
Shape
Tensile Strength
27,000 psi
Heat Treatable
System of Measurement
Inch
Elongation
12 %