  • Mfr # QBB5-200800
  • Zoro # G705308491
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Neck Dia. (In.)
0.1500"
Projection
0.0500"
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
QBB5-200800
Overall Length
2.50" (2-1/2)
Neck Dia. (In.)
0.1500"
Max. Bore Dia.
0.800"
Shank Dia.
0.2500" (1/4)
Projection
0.0500"
Offset
0.0750"
Min. Bore
0.2160"
Description
0.2160" Min Bore DIA x 0.800" Max Bore Depth x 0.0500" Projection x 0.2500" (1/4) Shank DIA x 2.50" (2-1/2) Overall Length x 0.005" Corner Radius - Carbide Quick Change - Boring Standard Right Hand