  • Mfr # AA6061/25002500250-84
  • Zoro # G116312988
/ea
Free Shipping & Returns
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AA6061/25002500250-84
Leg Thickness
1/4 in
Overall Width
2 1/2 in
Inside Leg Length
84 in
Overall Length
7 ft
Outside Leg Length
2 1/4 in
Overall Height
2 1/2 in
Tensile Strength
45,000 psi
Yield Strength
40,000 psi
Elongation
17 %